Archívum 2024.
BUÉK
2024-12-28
A Pusztamizsei Horgász Egyesület ezúton is köszöni a 2024. évben az egyesület iránt tanúsított bizalmukat!
A további sikeres együttműködés reményében kívánunk sikerekben gazdag új esztendőt!
Üdvözlettel: HE. Vezetőség
Búcsúzunk…
2024-12-06
2024. november 28-án kaptuk a szomorú hírt, hogy hosszú türelemmel viselt betegség után Némethné Nagy Tünde horgásztársunk elhunyt.
Tudtuk, hogy beteg, mégis megrendülten, hitetlenkedve vettük tudomásul, hogy távozott közölünk.
Szabadidejében mindig a vízparton érezte magát a legjobban. A pusztamizsei erdő és a holtág számára mondhatni második otthona volt. Szabadidejét nagy szenvedélyének, a horgászatnak szentelte. A természet ajándékait nagyon is megbecsülte. Mindig adni akart valamit, magából, másoknak. A vízparton mindenkit ismert, mindenkihez volt pár jó szava. Megbízhatóságánál csak szerénysége volt nagyobb. Jó ember volt, és ezt érezték, tudták barátai, és horgásztársai egyaránt.
Nagyon jó érzéke volt a halfogáshoz, sporthorgász volt a szó szoros értelmében. Kifogott halat csak annyit tartott meg, amennyivel egy-egy hallére, sült halra megvendégelhette családját, barátait.
Nagyon szerette a pusztamizsei holtágat, elsősorban itt horgászott, de más horgásztavakra is elutazott a családjával.
Tünde a Pusztamizsei Horgász Egyesület Felügyelő Bizottságának az elnöke volt több éven keresztül. Az egyesület munkájában aktívan részt vett, tanácsaival segítette a vezetőség munkáját, akikkel baráti viszonyban volt. Szinte minden társadalmi munkanapon és erdőtakarító napon jelen volt.
Betegségét példaértékű méltósággal viselte.
Családja örömmel töltötte el, büszke volt gyermekei sikereikre, nagy szeretettel támogatta őket.
Tündi!
Mindig velünk fogsz horgászni! Te a fenti vizeken fogod a nagy halakat, és tudjuk, hogy őrködni fogsz a Pusztamizsei Horgász Egyesület illetve a holtág jövőjéért.
Görbüljön az égi tavakon TÜNDI!
Búcsúzunk Tőled! Nyugodj békében!
Pusztamizsei Horgász Egyesület
Gyászjelentés
2024-11-28
Közlemény!
2024-11-17
VI. ragadozó halfogó horgászverseny
2024-11-16
Sikeresnek mondható a hatodik alkalommal megrendezett csalihalas horgászversenyünk. Egykoron csukafogó horgászversenyként indult verseny mára a süllő állománynak köszönhetően ragadozó halfogó horgászversennyé alakult. A barátságtalan idő ellenére 27 horgász vett részt a versenyen, melynek eredményeként 3 db csukát és 23 db süllőt sikerült kifogni 27,6 kg összsúlyban. A négy órás küzdelem után az alábbi eredmények születtek:
Az egyesület vezetősége köszöni Kimák László horgásztársunknak, hogy a verseny végén finom ebéddel gondoskodott a versenyzőkről. Külön köszönet jár Budainé Veres Anikónak a felajánlott díjakért és a finom süteményekért! A verseny előkészítésében és lebonyolításában segítőknek is köszönjük a munkájukat amellyel hozzájárultak a sikeres versenyünkhöz!
Meghívó
2024-10-25
VERSENYSZABÁLYZAT A CSALIHALAS HORGÁSZVERSENYEKRE
- A verseny helyszíne: Jásztelek, Pusztamizsei Zagyva holtág I. szakasza
- A verseny menete:
7.00-7.15 gyülekező, regisztráció
- A versenyen részt venni csak érvényes állami horgászjegy birtokában és a nevezési díj befizetése ellenében lehet.
- A versenyhelyek kisorsolása a nevezés sorrendjében történik. Előnyben részesülnek az átutalással fizető versenyzők.
- A versenyen 35 fő részvételét tudjuk biztosítani (egy horgászhely kb. 10-15 m)
- A horgászverseny ideje alatt a versenyzők két bottal, botonként egy horoggal (többágú is), úszós vagy fenekező szerelékkel horgászhatnak!
- A versenyen csak természetes csali használható. Pergetés nem megengedett!
- A csalihalakról a versenyzők maguk gondoskodnak.
- A verseny kezdete előtt csak a horgászhely elfoglalása, berendezkedés engedélyezett, a felcsalizott horog bevetése csak a verseny kezdetét jelző dudaszó után lehetséges.
- A versenyzők a szomszédjaikat nem zavarhatják.
- A verseny végét jelző dudaszóra a horgászatot be kell fejezni, és a mérlegelőket a horgászhelyen kell megvárni.
- Minden fajta ragadozó hal értékelésre kerül.
- A kifogott halak értékelése: grammonként és milliméterenként (fejtől a farok végéig) 1-1 pont
- A kifogott hal mérlegelése a verseny időtartalma alatt folyamatosan a horgászhelyen történik. A versenyzők a kifogott halakkal kíméletesen bánjanak (főleg a horogszabadításnál), halakat mérlegelésig gyűrűs haltartó szákba kell helyezni megóvva őket a sérülésektől. A halat mérlegelés után visszahelyezzük a tóba, elvinni nem lehet.
- A versenyszabályzat ellen vétőket a rendezőség pontlevonással, súlyos esetben a versenyből történő kizárással büntetheti.
- Díjazásra kerül:
- az I-III. helyezett
- a legnagyobb halat (súly+hossz) kifogó versenyző
A verseny ideje alatt technikai okok miatt a büfé illetve a reggeli az egyesület által nem biztosított!



Gyászjelentés
2024-07-27
Horgászverseny 2024.
2024-06-18
2024. június 9-én került sor az egyesület hagyományos horgászversenyére a pusztamizsei Zagyva-holtágon. Az idén némileg kevesebb horgász nevezett, mindösszesen 1 gyermek és 21 felnőtt vett részt a versenyen. Az időjárás miatt igazi megpróbáltatás várt a benevezett 22 versenyzőre, hiszen reggel szakadó eső, azt követően pedig fülledt, párás meleg alakult ki. A sorsolás és a versenyeken megszokott eligazítás után a versenyzők elfoglalták helyeiket, és elkezdődött a felkészülés a versenyre. Az eső miatt fél órás csúszással elkezdődött a küzdelem.
A kánikula ellenére kisebb-nagyobb szünetekkel, de szép számmal voltak kapások ezt a kifogott halak mennyisége és súlya is igazolja. Több horgásztársunknak is sikerült több pontyot megszákolnia, sőt még egy 2,6 kg-os süllő is horogra akadt.
A verseny végét jelző dudaszó után elkezdődhetett a mérlegelés.
A rövidesen elkészült összesítés alapján az alábbi eredmények születtek:
Felnőtt kategória:
1. hely: Darázs Zoltán (17.750 g)
2. hely: Kálmán Márk (12.290 g)
3. hely: Bóna József (10.905 g)
Gyermek kategória:
1. hely: Bóna Lilla
Legjobb női horgász:
Budainé Veres Anikó (9.490 g)
Legnagyobb halat fogó horgász:
Budainé Veres Anikó (3.400 g)
A győzteseknek ezúton is gratulálunk!
Az eredményhirdetés és díjkiosztás után következett a várva várt ebéd, amely ezúttal is nagyon finomra sikeredett.
Az egyesület vezetősége köszöni a KIPP-KOPP büfének valamint a Sass családnak, hogy a verseny ideje alatt étellel-itallal gondoskodott a versenyzőkről. Külön köszönet jár a verseny előkészítésében és lebonyolításában segítőknek is, akik munkájukkal, adományaikkal hozzájárultak a sikeres versenyünkhöz!
Támogatóink voltak: Kipp-Kopp Büfé, Tóth Nóra polgármester, Center Sporthorgász Szaküzlet, Nagypatkó Horgász Egyesület, Jász-Barkács Bt.,690. sz. COOP ABC (Jászberény), Budai házaspár, Sass házaspár
Találkozzunk 2025-ben is!
A versenyről készült képek megtekinthetők a galériában!
Május 23-án az egyesület hagyományos gyermeknapi horgászversenyén, a holtág I. szakaszát ismét szép számú gyereksereg vette birtokba.
A verseny napján remek idő köszöntötte a tóhoz érkező résztvevőket. A zömében jól ismert gyerekarcok mellett most is érkeztek olyanok, akik először próbáltak meg helytállni a Pusztamizsei horgászversenyen.
A versenyen túlmenően egyesületünk számára fontos alapgondolat, hogy minél több gyermeket csábítson ki a vízpartra és a természetbe. Az ilyen és ehhez hasonló vízparton, természetben zajló programok olyan lehetőségek a felnőttvilág kezében, amelyek képesek kivonni az ifjúságot az őket fokozott módon négy fal közé kényszerítő vagy ott tartó hatások közül.
Gyülekező reggel 8.00 órától volt a holtág partján.
A regisztráció után Papp István az egyesület elnöke köszöntötte a résztvevőket és a kísérőiket. Az elnöki köszöntő után Bóna József szervező ismertette a horgászverseny menetét és szabályait, majd megkezdődött a sorsolás.
A kis horgászok sorsolásuknak megfelelően elfoglalták a helyeiket, és az ilyenkor szokásos előkészületek után pontban 9.00 órakor dudaszó jelezte két óra időtartamú verseny kezdetét. A kezdés után hamar kiderült, hogy elsősorban apróbb termetű kárászok, keszegek, törpeharcsák jelenthetik a zsákmány zömét. Titkon mindenki reménykedett abban, hogy horogra akad egy-két kilós pontyok közül is néhány. A szervezőknek nagy örömet jelentett, hogy a halfogásból szinte kivétel nélkül mindenki kivette a részét, persze ki több, ki kevesebb sikerrel.
A verseny ideje alatt a segítő kezeknek köszönhetően finom palacsinta és üdítő került kiosztásra a gyerekek között.
A verseny végét jelző dudaszó után megkezdődött a legizgalmasabb rész, a mérlegelés. A helyről helyre vonuló mérlegelők jegyzőkönyveibe sorra kerültek be a gramm szerinti fogások.
Amíg zsűri asztalán gyors számolás vette kezdetét, addig a támogatók által felajánlott ajándékok gyorsan gazdára találtak.
Miután megszületett a végeredmény kezdetét vette az eredményhirdetés. A dobogós horgászok nyakába érem került, és a serleg mellé még különféle horgászfelszereléseket vehettek át.
2. hely: Zsolt Zsombor 1655 g
3. hely: Horti Anna 1190 g
4. hely: Horti Dóra 1175 g
5. hely: Verseghi Patrícia 1085 g
6. hely: Harangi Róza 1075 g
2. hely: Kimák Kristóf 1625 g
3. hely: Hlács Roland 1520 g
4. hely: Lavrinenko Anna 1320 g
5. hely: Száraz Dominika 1060 g
6. hely: Kovács Lóránt 985 g

Nevezés:
A versenyre a nevezési határidő 2024. június 06. A verseny napján való jelentkezésre már nincs lehetőség!
A nevezés a nevezési díj egyidejű befizetésével válik érvényessé!
Nevezési díj befizethető személyesen bármely vezetőségi tagnál, vagy átutalással.
A banki átutalás kiállítása:
Kedvezményezett: Pusztamizsei Horgász Egyesület
Bankszámlaszám: MBH Bank 69501119-10600742
Az átutalás közleményébe kérjük tüntesse fel a nevezett személy(ek) nevét

2024-05-07

2024-05-07
Az alábbi előírások a gyermeknapra rendezett horgászversenyre, valamint az egyéb horgászversenyek gyermek versenyzőire vonatkoznak.
1. A versenyhelyek kisorsolása a nevezés sorrendjében egyénenként történik.
2. A kisorsolt horgászhely cseréjére, változtatására lehetőség nincs.
3. A 14. életévet be nem töltő versenyző csak felnőtt (továbbiakban: segítő) jelenlétében horgászhat.
4. A horgászverseny ideje alatt a versenyzők egy bottal, botonként egy horoggal, úszós szerelékkel horgászhatnak!
5. A segítő etetésnél, a horog felcsalizásánál, a horogszabadításnál, és a szákolásnál nyújthat segítséget. A horog bevetését, a horgászatot, az akasztást és a fárasztást a versenyzőnek önállóan kell végeznie, itt a segítő csak szóban, tanácsokkal segítheti a versenyzőt.
6. A versenyzők szomszédjaikat nem zavarhatják.
7. A versenyt a dudaszó nyitja meg.
8. A verseny végét jelző dudaszóra a horgászatot be kell fejezni, és a mérlegelőket a horgászhelyen kell megvárni.
9. A kifogott halak egyénenként grammonként kerülnek értékelésre.
10. A kifogott hal mérlegelése a verseny befejezése után történik. A halakat mérlegelésig gyűrűs haltartó szákba kell helyezni. A mérlegelés a versenyhelyen történik, a mérlegelők kimennek a horgászhelyhez. A versenyzők a kifogott halakkal kíméletesen bánjanak, megóvva őket a sérülésektől, károsodástól. A halat mérlegelés után visszahelyezik a tóba.
11. A versenyen természetes csali használható.
12. A horgászat során keletkezett szemetet mindenki köteles a kihelyezett tárolókba elhelyezni!
13. Díjazásra kerül:
• az I-III. helyezett versenyző (korosztályonként)
• a legnagyobb békés halat kifogó versenyző
A verseny ideje alatt büfé rendelkezésre áll!
Minden nevezőnek jó szórakozást, sikeres és eredményes versenyzést kíván a vezetőség!
2024-04-15
Tisztelt Horgásztársak!
Kérjük ne hagyják elveszni adójuk 1%-át, ajánlják fel adóbevallásuk leadásakor az összeget horgász egyesületünk fejlődése érdekében!
Kérjük a tisztelt felajánlókat, hogy az alábbi módok egyikének választásával segítség egyesületünket támogatásukkal:
– adó 1+1 % rendelkező nyilatkozat megküldése a NAV-nak postán
– adó 1+1 % rendelkezés az Ügyfélkapun keresztül
– nyilatkozatot online is kitöltheti ha megnyitja ezt az oldalt!

2024-04-16

Felhívás!
2024-03-15
Az egyesület vezetősége ezúton értesíti a horgásztársakat, hogy az első társadalmi munkanapot március 24-én tartjuk, amely egyben az önkéntes erdőtakarító nap is.
Közgyűlés
2024-01-30

Felhívás!
2024-01-19
Minden évben rengeteg tennivaló akad a holtág partján (területrendezés, szemétszedés, erdőtakarítás, vízkezelés stb.), viszont a társadalmi munkanapokon egyre kevesebben vesznek részt. Az egyesület vezetőségének döntése értelmében, első körben várjuk azon horgásztársak jelentkezését (3-4 fő), akik rendszeresen vállalni tudják a holtág part menti kaszálását. Amennyiben az előbbi munkálatokat egy csapat el tudná végezni, úgy az energiánkat a társadalmi munkanapok alkalmával más feladatok elvégzésére is tudjuk fordítani.
A feladatok elvégzése természetesen megállapodás keretében történik.
A jelentkező horgászokat február 16-ig várjuk!
Érdeklődni és jelentkezni Papp István elnöknél a 06206612306 telefonszámon, vagy az info@pusztamizseihe.hu e-mail címen illetve bármely vezetőségi tagnál lehet.
Tisztelettel: HE. Vezetőség
A jégen tartózkodni veszélyes!
2024-01-17
Jelenleg a holtág jegén tartózkodni nem ajánlott, a jég vastagsága sehol sem megfelelő, a rajta való közlekedés, sportolás és tartózkodás életveszélyes. A gyakorlati tapasztalatok alapján az állóvizek jege akkor tekinthető kellő szilárdságúnak, ha vastagsága eléri, vagy meghaladja a 10 centimétert, és egyben acélos, jó minőségű is a szerkezete.
Jelenleg a jég vastagsága sehol sem éri el az ajánlott értéket, ezért a LÉKHORGÁSZAT sem ajánlott!
A fenti figyelmeztetés figyelmen kívül hagyása balesetet okozhat, amiért az egyesület felelősséget nem vállal!
Tájékoztatás
2024-01-17
Tisztelt Horgásztársak!
Az egyesület vezetősége megtartotta idei első vezetőségi megbeszélését, amelyen többek között az alábbi döntések születtek:
1. Engedély árak
2024-ben nem emelkednek a horgászjegyek árai.
2. Társadalmi munka
– Változnak viszont a társadalmi munka hozzájárulás díjai, mivel évről-évre egyre kevesebben járulnak hozzá munkájukkal a holtág és környékének karbantartására.
– A 70. életévüket betöltő horgászok is mentesülnek a társadalmi munka végzése alól.
– A kötelező társadalmi munka időtartama 3 alkalomról 3×4 munkaórában került meghatározásra. Ezt a racionálisabb felhasználás érdekében két naptári félévre osztottuk, és egy félévben legfeljebb 2×4 munkaóra számolható el.
– Szintén a hatékonyság és a tervezhetőség érdekében az elvégzendő feladatok függvényében a meghirdetett munkanapokra előzetes jelentkezés szükséges.
3. Fogási napló
A 2023. évi szabályosan kitöltött (összesített) fogási naplók leadási határideje február 28. A fogási naplók az alábbi helyeken és módon adhatók le:
Jásztelek
– Művelődési házban a meghirdetett engedély árusítások alkalmával
– Jásztelek, Jákóhalmi út 7. (postaládába bedobva!)
– Közgyűlés napján a helyszínen
Jászberény

Évindítás
2024-01-09
Horgászkártya megújítása
2024-01-08
Mi is a Magyar Horgászkártya és mi a szerepe?
A MOHOSZ-nak a jogszabályi előírások szerint a horgászokról nyilvántartást kell vezetnie. A nyilvántartásba vételt 2019. január 1-től a Magyar Horgászkártya igazolja. A horgászkártyát a horgászszövetség adja ki, érvényességi ideje egységesen 5 év. A 2018. és 2019. években kiváltott horgászkártyák érvényességi ideje 2024. január 31-én lejár.
A horgászok a horgászkártya megújításával és az adataik ellenőrzését követően megerősítik majd a nyilvántartásba vételüket és ezt követően a következő 5 évben is jogosulttá válhatnak a horgászat jogszerű gyakorlásához szükséges további horgászokmányok (állami horgászjegy, fogási napló és területi jegyek) kiváltására.
Mit jelent a 2024. január 1-jétől bevezetésre kerülő adategyeztetés?
A MOHOSZ – a jogszabályban rögzített, a horgászok személyi- és lakcímadatainak kezeléséhez és azok adatellenőrzésére adott felhatalmazások birtokában – összekapcsolta a HORINFO szakrendszert a Belügyminisztérium által felügyelt központi személyi adat- és lakcímnyilvántartó adatbázissal. Ezen adatkapcsolat segítségével 2024. január 1-jétől bevezetésre kerül a magyar állampolgárságú horgászok automatizált adategyeztetése, mely a rendszerbe bekerülő „új” horgászok esetében a regisztrációkor, a lejárt horgászkártyával rendelkező horgászok esetében a horgászkártya megújításakor, illetve a 2024. év egészére érvényes horgászkártya esetében az új állami horgászjegy kiváltásakor fog megtörténni. Fontos megjegyezni, hogy regisztrálni, horgászkártyát megújítani, illetve állami horgászjegyet kiváltani csak az a horgász tud majd, aki az adatai alapján a központi nyilvántartásban szerepel, továbbá ezen adatok a HORINFO szakrendszerben korábban rögzített, illetve most kiegészített adatokkal megegyeznek és ezen tény a szakrendszerben rögzítésre kerül.
Hogyan tudja a horgász megújítani a Magyar Horgászkártyáját?
A horgászkártya megújítása történhet közvetlenül a horgász által (online megoldás) vagy segítséggel bármely állami horgászjegyet forgalmazó értékesítési ponton (offline megoldás).
Online megújítás (önállóan)
A horgásznak be kell lépnie a HORINFO-ban a saját profiljába, ahol automatikusan megjelenik a korábban rögzített személyi- és lakcímadatai. A horgásznak a megjelenítésre kerülő adatait össze kell vetnie személyazonosító igazolványában és a lakcímkártyáján szereplő adatokkal. A megújítás során automatikusan elindul a központi adatellenőrzés, melynek visszaigazolt eredménye szinte pillanatokon belül láthatóvá válik majd. Amennyiben az ellenőrzés sikeres, a horgász adatai mellett egy zöld színű kis ikon jelenik meg. Ebben az esetben lehetővé válik, hogy a horgász az otthonában megújítsa a horgászkártyáját az öt évre szóló 2200 Ft összegű díj bankkártyával történő kifizetésével.
Ha a horgász korábban berögzített adatai nem egyeznek meg a személyazonosító igazolványán és/vagy lakcímkártyáján szereplő adatokkal, akkor az adatok módosítása érdekében meg kell keresnie a Horgászjegy Kft. ügyfélszolgálatát vagy valamelyik állami horgászjegyet értékesítő pontot. Ugyanez a teendő akkor is, ha az adatok egyezősége ellenére az adatellenőrzés eredménytelen visszaigazolást mutat, ekkor egy piros színű kis ikon jelenik meg az adatok mellett.
Offline megújítás (segítséggel)
Amennyiben a horgász valamelyik állami horgászjegyet értékesítő ponton történő horgászkártya megújítási módot választja, akkor a horgász helyett az ügyintézők végzik el a HORINFO-ban a horgászkártya megújítását. A horgásznak be kell mutatnia a személyazonosító igazolványát és lakcímkártyáját, majd az ügyintézőknek az ezen okmányokon szereplő adatokat össze kell vetniük a horgász korábban berögzített adataival, valamint ki kell tölteniük a születési nevet. Az adatok mentésével az adatellenőrzés ebben az esetben is automatikusan elindul. Az ügyintéző a horgász adatai mellett azonnal látja majd az ellenőrzés eredményét, sikeres adatellenőrzés esetében a zöld színű kis ikont, sikertelen esetben a piros színű kis ikont. Amennyiben az ellenőrzés eredménye sikeres, a horgásznak az ügyintéző meg tudja újítani a horgászkártyáját, melynek díját (2200 Ft) a horgász az értékesítési ponton biztosított fizetési lehetőséggel (készpénz és/vagy bankkártya) tudja kifizetni.
Ezúton is szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy az előző évek postai csekkes fizetési lehetősége 2024. január 1-jétől megszűnik.